Dünyanın En Güzel 10 Plajı

23.05.2022

Dünyanın En Güzel 10 Plajı

İster su kuşu, ister sahilde yürümeyi seven biri veya denizci olun, güzel bir kumsalın cazibesine direnmek zor olabilir. Doğanın tadını çıkarmak, su sporları yapmak ya da sadece uzanıp dinlenmek için olunabilecek en güzel yerlerdir.
Bir yaz kaçamağı mı planlıyorsunuz? Ya da kışın ortasında ve güneşi görme konusunda nostaljik hissetmek? İşte dünyanın en güzel 10 plajı.
 

10. Trunk Bay, St. John, ABD Virjin Adaları

Amerika Birleşik Devletleri Virgin Adası'ndaki Trunk Bay, palmiye ağaçlarıyla süslenmiş 400mt uzunluğunda beyaz kumlarla kaplıdır. Deniz altını ve mercanları keşfetmek için plajın büyük bir bölümünde işaretlenmiş yüzme parkuru bulunur.

    

9. Navagio Plajı, Zakynthos adası, Yunanistan

Zakynthos adasında açık bir koy olan Navagio Plajı, 1980’li yıllarda fırtınaya yakalanarak karaya oturan gerçek bir gemi enkazı bulunmaktadır. Plajın adı gemi enkazı olarak bilinse de, karaya oturan geminin kaçak mal taşıdığı düşünülmektedir. Bu sebepten Kaçakçılar koyu olarak da bilinir.

   

8. La Chiva Plajı, Vieques, Porto Riko

Porto Riko'daki Vieques Adası'ndaki Playa La Chiva, Karayip Denizi'nde bulunan oldukça uzun plajdır. Daha önce Blue Beach olarak bilinen plaj, Ulusal Yaban Hayatı Sığınağının içindedir.

    

7. Domuz Plajı, Exumas, Bahamalar

Bu kumsalın bulunduğu bu ada, Big Major Cay de insan olmayabilir fakat oldukça fazla domuz vardır. Bahamalar'ın Exuma bölgesindeki Domuz plajı, tropik sularda yüzerken yanınızda homurdanan domuz ailesi görebilirsiniz.

   

6. Lucky Bay, Avustralya

Lucky Bay, Avustralya'nın güneybatı kıyısında yer almaktadır. Bembeyaz Kum, turkuaz renkli berrak sular sahilin eşsiz olmasını belirliyor. Bölge balina gözlemciliği, şnorkel dalışı ile ünlüdür. Bölgede dalış yaparken sahilde Kanguru bile görebilirsiniz.

5. Horseshoe Körfezi, Bermuda

At nalı gibi bir kıvrımda olan bu koy, güneş tutkunları, yüzücüler, şnorkelle dalış yapanlar ve meraklı fotoğrafçılar için popüler bir mekandır. Çocuklar için güvenli bir şekilde yüzebilecekleri bitişik bir plaj da dahil olmak üzere herkes için uygundur.

    

4. Gizli Plaj, Islas Marietas, Meksika

Gizli Plaj veya Playa del Amor olarak da bilinen bu plaj , Meksika'nın kuzeybatı kıyısındaki takımada olan Marieta Adaları'ndan birindedir. Adaya ulaşmak için tekne kullanmalı veya Pasifik okyanusuna bağlı bir su tünelinden yüzmeniz gerekir.

3. Seven Mile Plajı, Cayman Adaları

Grand Cayman Adaları'ndaki Seven Mile Plajı, muhteşem kumlu mercan plajıdır. Karayip güneşinin doğuşundan ve batışından en iyi şekilde yararlanmak için o sabah veya akşam sahil boyunca yürüyüş yapabilirsiniz.

    


2. Whitehaven Plajı, Whitsunday Adaları, Avustralya

Avustralya'nın Whitsunday Adaları'ndaki Whitehaven Plajı, yedi kilometrelik beyaz kumlar ve turkuaz sularla dolu çarpıcı bir plajdır. Plajda kamp ve barbekü yapabilirsiniz, ancak bunu yapmak için tekne, Jetski, deniz uçağı veya helikopterle seyahat etmeniz gerekecek maalesef kara yolu yok.

    

1. Dreamland Plajı, Bali

Endonezya'daki Bali, hayatınız boyunca en az bir kez gitmeniz gereken yerlerden biridir. Güneybatı kıyısındaki Bukit Yarımadası'ndaki Dreamland Plajı gibi güzel plajlardan en az birinde biraz zaman geçirmelisiniz.


 

 

 

 

 


Son Blog Yazıları

NEDEN BANSKO SKIFEST

21.10.2023
Son yıllarda snowboard ve kayak tutkunlarının gözde tercihi olan Bansko'ya gelin bir de bizim gözümüzle bakalım.
Daha fazla oku

BUDVA'YA NEDEN GİDELİM ?

25.05.2023
Peki Karadağ (Budva) nerede? Buradan başlayalım isterseniz. Adriyatik Denizine genişçe bir kıyısı olan ülke (Haritadan çok daha net anlaşılıyor) Sırbistan’ın hemen yanında. Zaten 2006 yılına kadar ülke “Sırbistan-Karadağ” ismiyle anılıyordu
Daha fazla oku
Devami
ŞİMDİ REZERVE EDİN